Yerelden Evrensele Sansürsüz Haber Sitesi

23 Temmuz 2019 Salı

Engelliler Daire Başkanlığı Kuruldu

engelliler-daire-baskanligi-kuruldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, kentte yaşayan engellilerin sorunlarının çözümü için belediyede Engelliler Daire Başkanlığı oluşturdu.
24 Nisan 2014 Perşembe 21:36

 Kocamaz, bunun Türkiye'de bir ilk olduğunu söyledi.

 

Koltuğa oturduktan sonra çalışacağı ekibi oluşturan Kocamaz, kentte yaşayan engellilerin sorunlarıyla ilgilenip çözüm üretmek için kurulan Engelliler Daire Başkanlığı'nın ayrı bir bütçesi olacağını belirtti. Türkiye'de olduğu gibi Mersin'de de engelli oranının yüksek olduğunu kaydeden Başkan Kocamaz şunları söyledi:

 

"Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları ve zorlukları ortadan kaldırmak için bir takım girişimlerde bulunuyoruz. Çünkü engelli olmalarından dolayı onların yaşadığı bazı sıkıntılar, engelli kardeşlerimizin hayata küsmesine ve toplumdan uzaklaşmasına neden oluyor. Bunları ortadan kaldırmak için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Bunun içinde Türkiye'de ilk defa, sadece engelli vatandaşlarımızın sorunları ile ilgilenecek bir daire başkanlığı oluşturduk." 

'ÇALIŞACAĞIZ, KOŞACAĞIZ'

 

Tarsus Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirdikleri bir uygulamayı Mersin'e de getirdiklerini ve Engelliler Komisyonu kurduklarını ifade eden Burhanettin Kocamaz, "Bu daire başkanlığının bir bütçesi olacak ve bu bütçe ile inşallah engelli vatandaşlarımızın problemlerini tek tek ortadan kaldıracağız. Mersin'in çok büyük sorunları var. Sık sık gündeme de getiriyoruz. Gece-gündüz demeden çalışacağız, koşacağız ve Mersin'in katmerleşmiş problemlerine çözüm üreteceğiz" diye konuştu.Haber okunma sayısı: 1345

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

HATAY - HAVA DURUMU

HATAY

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
7 hit, 3 ziyaretçi, 3 ziyaret
Bu ay:
136 hit, 81 ziyaretçi, 85 ziyaret
Toplam:
80603 hit, 41321 ziyaretçi, 45101 ziyaret